В Україні з’являться публічні місця з інтернетом у разі відключення електроенергії

В Україні з’являться публічні місця з доступним інтернетом для всіх громадян, щоб запобігти втраті зв’язку внаслідок російських атак на критичну інфраструктуру. Для цього використовуватимуть акумулятори «Tesla Powerwall» і термінали «Starlink».


Про це в інтерв’ю «Forbes» заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.


За його словами, Мінцифра зараз працює над тим, щоб забезпечити країну «залізобетонними місцями для зв’язку» за будь-якої ситуації.


«Зраз ми думаємо, як під час відключень електроенергії забезпечити громадян максимально сталим зв’язком. Без світла в деяких регіонах не працюють і вежі мобільного зв’язку, і провайдери фіксованого інтернету. Ми розуміємо, яка ситуація в кожного провайдера, скільки генераторів та акумуляторів вони купують, як можемо допомогти ми. Проте хочемо забезпечити країну залізобетонними місцями для зв’язку за будь-якої ситуації. У тому числі розглядаємо використання «Tesla Powerwall», «Starlink», щоб такі точки публічного зв’язку були в Україні і працювали незалежно від роботи енергомережі», — зазначив Федоров.


Водночас, наразі, невідомо, скільки буде таких точок доступу, адже частина терміналів «Starlink» ще в дорозі.


«Я не знаю, скільки буде таких точок доступу. Зараз робимо кілька тестових спотів, подивимось на їх роботу і будемо масштабувати. Частина партії з 1570 терміналів піде на цей напрям. Вони ще в дорозі», — наголосив міністр.


Проте очільник Мінцифри додав, що цей процес запрацює вже впродовж найближчого місяця, а вже цього тижня буде відбуватись тестування перших таких точок.


«У нас обмаль часу, щоб довго запускати такі проєкти. Цього тижня отримаємо тестову точку, перевіримо роботу у внутрішньому форматі, а далі — масштабування», — доповнив Федоров.