Маск хоче використовувати роботів-гуманоїдів на заводах Tesla

Підприємець Ілон Маск у річному звіті Tesla заявив, що вирішенням проблеми із дефіцитом кадрів стане виробництво роботів Optimus.

Про це повідомляє Bloomberg.

Він додав, що виробництво роботів стане пріоритетом Tesla у 2022 році і згодом може стати "важливішим, ніж автомобільний бізнес".

У звіті компанія вказала, що проблема з ланцюжками поставок та нестача працівників можуть вплинути на потужність заводів. Тому компанія не випускатиме нові моделі електромобілів, а зосередиться на розширенні виробництва.

«Якщо ми говоримо про економіку, то основа економіки полягає в праці. Отже, що станеться, якщо у вас насправді не вистачає робочої сили? Я не впевнений, що тоді взагалі означатиме економіка. Ось про що Optimus. Отже, дуже важливо», - додав Маск.

Маск анонсував виробництво робота у 2021 році. Його зріст – 173 см, вага – 57 кг. Робот може ходити зі швидкістю 8 км/год та піднімати предмети до 20 кг.

Зазначається, що Tesla почала набирати інженерів і техфахівців для проєкту з розробки гуманоїдного робота незабаром після презентації Tesla Bot в серпні 2021 року, а в листопаді компанія опублікувала додаткові вакансії.

Планується, що він працюватиме за допомогою нейромереж, які "розпізнають світ і розуміють, як орієнтуватися у ньому".